Irmantas, Rimas, Tomas: vardo parinkimas – tėvų galvos skausmas

Irmantas, RimasDaugumai mūsų tas asmens dokumente įrašytas tikrinis daiktavardis bei kreipinys, kurį išgirdę automatiškai atsisukame, atrodo savaime suprantamas. Tikėtina, jog tėvams nuspręsti, jūs būsite Irmantas, Rimas ar kokio kito vardo berniukas/vaikinas/vyras, prireikė nemažai pastangų. Bent taip dažniausiai būna. Juk vardas – ne tik formalumas. Tikima, jog pastarasis gali turėti įtakos  žmogaus likimui.

Jei turite abejonių, ar jūsų įsčiose tikrai gyvena Irmantas, Rimas, o galbūt tam stebuklėliui tinkamesnis egzotiškesnis, rečiau sutinkamas vardas, galima kreiptis į…šios srities specialistus. Štai Šveicarijoje veikia įmonė, kurios pagrindinė sritis – žmogui tinkamiausio, sėkmę “užprogramuojančio” vardo parinkimas. Ir šios įmonės darbuotojai tikrai ne “iš tirščių buria”: istorikai, vertėjai ir vardų tyrėjai išsijuosę dirba keliasdešimt valandų, kol klientui pateikia galutinį rezultatą – sąrašą tinkamiausių vardų (aišku, pasirinkti iš pastarųjų taip pat gali būti nelengva…). Tikriausiai retas tautietis vardų pasirinkimo problemos yra kankinamas taip stipriai, jog pasiryžtų kreiptis į užsienio specialistus, tačiau kodėl nepasinaudojus nemokamais patarimais, kuriais mielai pasidalino šios firmos atstovas?

Geriausia, jei tariant vardą nereikia “laužyti” liežuvio. Tai aktualu kalbant tiek apie patį mažylį, tiek užsieniečius, su kuriais, atsižvelgus į visa apimančios globalizacijos įsigalėjimą, jūsų vaikas ateityje turės bendrauti.

Tarpusavyje derantys vardas bei pavardė – sveikintinas pasirinkimas.

Ryšys su brolių/seserių vardais. Jei jau turite mažylį, prie jo vardo derinkite ir antrojo.

Ryšys su šeimos vardynu. Tinkamiausio vardo ieškoti giminės istorijoje – puikus pasirinkimas. Tačiau nesivadovaukite nuostata, jog, norint pradžiuginti senelį, jo vardą privalu suteikti mažyliui: duokite vardą tik tokio žmogaus, kurio gyvenimo sėkmę ar charakterio ypatybes norite perduoti savo vaikui.

Tinkamas tiek mažam, tiek dideliam. Tikrai žinote ne vieną vardą, kuris suaugusiam žmogui tiesiog nedera. Štai mūsų ne kartą šiame tekste minėtas Irmantas, Rimas puikiai skamba tiek mažybine forma, tiek ir rimtoje suaugusiųjų diskusijoje.

Jei teoriniai specialistų patarimai atnešė nedaug naudos, galite kreiptis į astrologus (šios srities profesionalų yra ir Lietuvoje). Pastarieji, įvertinę ne tik asmeninį mažylio horoskopą, bet ir vardo kilmę, reikšmę, istoriją, tars argumentuotą žodį, padėsianrį apsistoti ties tinkamiausiu vardu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *