Kaip apsisaugoti nuo lėtinio kosulio?

vaistai nuo kosulioKartais bandome save apgauti, kad lengvas kosulys ar sloga yra nereikšmingos ligos, kurios kaip greitai užklumpa, taip praktiškai nepastebimai ir atitraukia savo nagus. Vis dėlto, lėtinis kosulys gali būti rimtos ligos pranašas ir su juo kovoti būtina.

Infekcijos sukeltas kosulys

Vaistai nuo kosulio dažniausiai skiriami užklupus infekciniams susirgimams. Vienas dažniausių ir labiausiai varginančių – bronchitas. Nuo bronchito jau nepadeda tiesiog vaistai atsikosėjimui. Šią ligą būtina gydyti šeimos gydytojo išrašytais antibiotikais.

Sinusitas

Vaistai nuo kosulio, kuris kamuoja ilgą laiką, yra veiksmingi. Tačiau jie turi būti skirti tinkamai. Įtarus sinusitą efektyvus vaistai nuo kosulio bus specializuoti gydytojo išrašyti antibiotikai.  Sinusitas dažnai vargina vaikus, o liaudiski vaistai nuo kosulio, kurio kilmė sinusitas, nepadeda.

Astma

Tai viena iš baisiausių diagnozių, tačiau beveik niekuomet nenukrintanti tiesiog iš dangaus. Vaistai nuo kosulio tokie kaip sirupai ar antibiotikai tikrai nepadės. Turbūt nereikia net ir priminti, kad astmos apleisti ne valia. Būtina griežtai laikytis gydytojo rekomendacijų.

Refliuksas

Refliuksas neretai vargina vaikus. Todėl vaistai nuo kosulio vaikams gali palengvinti simptomus (yra specialūs vaistai nuo slapio kosulio vaikams arba refliukso). Norint pašalinti šį sutrikimą būtina sureguliuoti mitybą, skysčių balansą organizme ir valgymo grafiką.

Neaiškios kilmės kosulys

Stebėtinai dažnai tenka išgirsti: „sausas kosulys ka daryti?”. Dažniausiai tokio pobūdžio kosulys atsiranda ilgesnį laiką pabuvus drėgnoje patalpoje, arba erdvėje, kurioje yra daug dulkių. Ekologiški vaistai nuo sauso kosulio gali palengvinti atsikosėjimą. Žinoma, reiktų vengti tokių patalpų arba kitų kosulį sukeliančių šaltinių. Kartais tokį kosulį padeda įveikti sirupai, šilta arbata ar kambario temperatūros vanduo.

Alergija

Vaistai nuo kosulio padėti atsikratyti alergijos sukelto kosulio negalės. Vis dėlto, pajutus pirmuosius alergijos požymius vertėtų vartoti vaistus nuo alergijos. Kosulys, kuris atsirado kaip alergijos simptomas yra apgaulingas. Todėl dažnai jį pajutus vartojamas sirupas nuo sauso kosulio. Žinoma jis padeda beveik tiek pat kiek šaltalankių arbata sunkiam ligoniui.

Būtina stebėti situaciją ir savo ar savo artimųjų fiziologinę reakciją į galimus alergenus. Jeigu kosulys atsiranda periodiškai ir be aiškios priežasties būtina kreiptis pas medikus.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *