Ar pirkti būstą Lietuvoje apsimoka?

pirkti būstą LietuvojeLietuva yra viena tų šalių, kurios gyventojai vertina galimybę turėti nuosavą būstą. Jei daugelyje šalių, pvz., JAV, būsto nuoma suvokiama kaip savaime suprantamas, kasdieniškas ir visiškai įprastas sprendimas, lietuviai linkę investuoti į nuosavų namų įsigijimą. Pirkti būstą Lietuvoje apsimoka ir dėl investicinės naudos – jei šis yra sostinėje ar kituose didžiuose šalies miestuose, jis gali būti sėkmingai nuomojamas. Tai itin aktualu tuomet, jei šiuo metu gyvenate ir dirbate užsienyje, tačiau norite turėti namus Lietuvoje. Įsigiję būstą, galėsite jį nuomoti tol, kol sugrįšite į gimtinę. Be to, jei būsto pirkimui ėmėte paskolą, tai puikus sprendimas, leidžiantis greitai ir paprastai grąžinti pasiskolintus pinigus.

Kodėl verta investuoti į nuosavą būstą?

Nuosavo būsto pirkimas visų pirma siejamas su emociniu pasitenkinimu. Turėdami nuosavus namus jaučiamės tvirčiau stovintys ant žemės, saugesni ir morališkai stipresni. Psichologai teigia, kad nekilnojamasis turtas gali ženkliai pakelti mūsų savivertę, paskatinti imtis naujų veiklų ar padrąsinti priimant sprendimus. Nuosavas būstas taip pat yra saugumo garantas, kas itin aktualu planuojant šeimą, pvz., galvojate susilaukti vaikų, tačiau nenorite jų auginti nuomojamame būste, kadangi žinote, kad nesusiklosčius situacijai, būsite priversti kraustytis. Galiausiai, tai finansiškai naudingas sprendimas, kadangi net ir tuo atveju, jei būsto įsigijimui ketinate prašyti paskolos, žinosite, kad pinigus investuojate į savo namus. Tuo tarpu gana aukštos nuomos kainos erzina ne vieną – jūs turite mokėti už būstą, kuris jums nepriklauso ir niekada nepriklausys.

Ar būsto įsigijimas – sudėtinga ir ilgai trunkanti procedūra?

Svarbu paminėti tai, kad nuosavo būsto įsigijimas nėra sudėtinga procedūra, be to, seniai praėjus krizės laikotarpiui, šiandien galima rinktis iš itin plačios nekilnojamojo turto pasiūlos, kuri atitiks net ir išrankiausiųjų klientų poreikius. Būsto įsigijimas Lietuvoje tampa vis lankstesnis net ir užsienyje dirbantiems tautiečiams, kurie paprastai neturi laiko grįžti į tėvynę, kalbėtis su kreditoriais ir ieškoti namų, kuriuos vėliau galėtų įsigyti. Nauji projektai siūlo itin patogius ir laiką taupančius sprendimus – jums tereikia pateikti vieną paraišką internetinėje erdvėje, kuri bus išsiųsta atskiriems kreditoriams. Šie, įvertinę jūsų situaciją ir lūkesčius, pateiks konkrečiai jums aktualų pasiūlymą, o jūs, matydami visus pasiūlymus vienoje vietoje, nesunkiai galėsite priimti racionaliausią sprendimą, su kuriuo kreditoriumi turėtumėte bendrauti ateityje. Projekto komanda pagelbės jums visuose būsto paieškos ir pirkimo etapuose, optimaliems rezultatams siūlomos ir profesionalios brokerių paslaugos, kurios ne tik taupys jūsų laiką, bet ir pirmiesiems pateiks geriausius rinkos pasiūlymus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *