Kokybiški sodo įrankiai – puikus pagalbininkas kasdienai

Sodo įrankiaiPusę džiaugsmo sodininkystei suteikia tinkamų ir patogių sodo įrankių naudojimas. Nesvarbu ar įrankius perka patyręs ar tik pradedantysis, tačiau dažnai būna pakankamai sunku nuspręsti kokie įrankiai išties reikalingi ir kaip juos išsirinkti. Negana to, egzistuoja begalė skirtingų sodo įrankių gamintojų, kurie siūlo  įvairius įrankius, tinkančius bet kokio storio piniginei. Bet kuriuo atveju, nors ir aukšta kaina ne visuomet lemia kokybę, tačiau pigiausius įrankius, norint, kad jie tarnautų ilgus metus, geriau aplenkti. Paprastai pigiausi įrankiai būna gaminami iš prastesnės kokybės žaliavų, tad į įrankius investavus kiek daugiau pinigų, galima įsigyti geresnės kokybės prietaisus, kurie bus ne tik stiprūs, bet ir atlaikys itin dažną naudojimą ir didelį krūvį.

Internetinis naujienų portalas „Independent“ išrinko geriausius sodo įrankius, kuriuos įsigyti gali kiekvienas. Geriausių sodo įrankių dešimtukas atrodo taip:

  1. Fiskars Xact kastuvas. Nors jis atrodo kaip kiekvienas tradicinis kastuvas, tačiau yra gerai išbalansuotas ir lengvas naudoti. Geležtė yra kampuota, tad ją lengva įbesti net ir į kiečiausią gruntą.
  2. Roughneck 5lb kauptukas. Šis 5 svarų svorio (2,2 kilogramo) kauptukas padės išpurenti net ir kiečiausią žemės mišinį, pašalinant nepageidaujamas šaknis ar akmenis.
  3. Fiskars SmartFit teleskopinės gyvatvorių žirklės. Šios gyvatvorių žirklės bus nepamainomas pagalbininkas tiems, kuriems tenka genėti sunkiai pasiekiamus gyvatvorių šonus. Jo rankenas galima pailginti, o aštrios geležtės leis be vargo nukirpti net ir sudžiuvusias šakas.
  4. Bulldog šakės. Šios šakės yra leis lengvai atlikti bet kuriuos sodo darbus. Jos yra itin kokybiškos ir patvarios, tad įsigijus šio modelio šakes, jos tarnaus dar ilgus metus.
  5. Bentley National Trust grėblys. Šis tradicinės formos grėblys su mediniu kotu turi pakankamai didelę ir tankią galvą, leidžiančią surinkti ne tik lapus, bet ir sodo atliekas net iš sunkiai pasiekiamų kiemo kampelių.
  6. Spear and Jackson Select Tanged kastuvėlis. Kaip žinia, turbūt nė vienas sodo darbas neapsieina be kastuvėlio panaudojimo – naudojamas tiek sodinimui, pikiavimui ar šiukšlių pašalinimui iš lysvės. Šis kastuvėlis turi minkštą neslidžią rankeną bei nerūdijančio plieno galvutę, kuri nesurūdys dar ilgus metus.
  7. Guminiai krepšiai. Paprasto dizaino guminiai krepšiai turėtų apsigyventi kiekvienuose namuose. Jie būna itin lengvi ir talpūs, į juos paprasta surinkti atliekas kompostui ar tiesiog išrautas žoles, kurias po to yra itin lengva pernešti į kompostavimo vietą net ir kitame kiemo gale.
  8. RHS nerūdijančio plieno grindinio peilis. Visiems puikiai žinoma situacija, kuomet nepageidaujamų žolių priauga sunkiai pasiekiamose vietose palei namą ar tarp grindinio plytelių. Šis peilis leis efektyviai ir be didelio vargo pašalinti net ir didelį kiekį piktžolių.
  9. Spear and Jackson Elements olandiškas kauplys. Šis kauplys padės nuo nepageidaujamų žolių išvalyti net ir dideles lysves.
  10. RHS lenktas sekatorius. Šis sekatorius turi nerūdijančio plieno geležtes, o perkant pridedamas ir papildomas jų komplektas. Ryškiai oranžinės spalvos rankenos užtikrins, kad sekatorius nebus apgraibomis išmetamas su kitomis atliekomis – tai padaryti tiesiog neįmanoma.

Bet kuriuo atveju, nederėtų permokėti už sodo įrankius. Mat sodo įrankiai yra vienas iš dažniausiai ilgapirščių nugvelbiamų daiktų kieme. Tačiau taupyti įrankių sąskaita nederėtų, ypač, jei bijoma, jog jie sulūš ar suges. Juk visi šiuolaikiniai prietaisai būna parduodami su garantija. Tačiau dėl šios priežasties yra labai svarbu išsaugoti įrankių įsigijimo dokumentus, kadangi be jų grąžinti sugedusį ar sulūžusį daiktą bus tiesiog neįmanoma. Derėtų nepamiršti, kad sodo įrankiai, kaip ir visi kiti naudojami prietaisai ar daiktai turi būti prižiūrimi. Juos visad derėtų nuvalyti po naudojimo, o aštrius prietaisus neprošal ištepti ir WD-40 – taip įrankiai apsaugojami nuo surūdijimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *