Puodelis arbatos atsipalaidavimui

Puodelis arbatos atsipalaidavimui

Ar tikrai arbata padės atsipalaiduoti ir nusiraminti? Taip tikrai taip – arbata tikrai gali padėti, bet tai ne problemos sprendimas. Arbatos gėrimas tai gali būti ir kelios minutės visiškos ramybės, kai visą laiką galima skirti tik sau ir savo mintims. Arbatos gėrimo kultūra įvairiose šalyse yra skirtinga, bet turime pripažinti, tačiau šis procesas asocijuojasi su ramybe ir harmonija. Jei paklaustumėte kas geriau keli puodeliai kavai ar puodelis arbatos – žinoma, kad geresnis pasirinkimas – arbata. Puodelis arbatos šiek tiek padės pamiršti rūpesčius ir šiek tiek atsipalaiduoti.

puodeliai kavai

O kokios yra arbatos gėrimo tradicijos kitose  šalyse – juk arbata yra populiari visame pasaulyje. Tad trumpai apie arbatą skirtinguose pasaulio šalyse.

Apie arbatą Anglijoje

Anglai pagal išgeriamos arbatos kiekį yra vieni pirmaujančių visame pasaulyje. Kadangi vienam žmogui per metus tenka net apie 2,5 kg arbatos. Anglijoje arbatos gėrimas tai įprasta kasdienybės dali, tad geriama arbata kasdien ir net po keletą arba keliolika puodelių kasdien.

 Apie arbatą Turkijoje

Turkijoje pagal jų tradicijas arbata yra verdama virdulyje, bet jokiu būdu ne plikoma. Arbata gali būti stipri arba silpna. O gėrimui naudojami ne įprasti arbatos puodeliai, bet mažos permatomos stiklinės taip parodydami arbatos spalvą. Kaip žinome Turkija yra musulmoniška šalis ir joje praktiškai nevartojama alkoholio, taigi galima sakyti, kad arbata pakeičia alkoholinius gėrimus.

Apie arbatą Indijoje

Indijoje pagaminama praktiškai daugiausiai arbatos, kuri yra eksportuojama į visas kitas pasaulio šalis. Standartiškai kaip ir daugelyje kitų šalių Indijoje arbata Indijoje yra geriama ryte ir vakare. Bet dažniausiai geria masala chai arbatą su pienu ir cukrumi, o kartais pridedam ir prieskonių.  Indijoje kaip mandagumo gestas yra kiekvienam svečiui pasiūlyti karštos skanios arbatos.

Apie arbatą Jungtinėse Amerikos Valstijose

JAV arbata gana dažnai pateikiama šalta. dažniausiai ji yra pasaldinama su cukrumi. Įdomu tai, kad Amerikoje yra naudojamas nestandartinis arbatos šaukštelis: jis yra skirtas „ledinei“ arbatai. Kadangi dažniausiai šaltos arbatos stiklinė yra aukšta, todėl išmaišyti cukrų gali būti sunkiau, todėl amerikonai naudoja specialų šaukštelį šaltai arbatai.

Apie Arbatą Lietuvoje

Lietuvoje arbatos gėrimas yra ganėtinai įvairus. Dažniausiai ir gausiausiai arbata geriama šaltuoju metų laiku tai yra žiemą, o ypač tuomet kai sušąlame arba susergame.

Apie arbatą Irane

Irane arbatos gėrimo tradicijos atkeliavo iš Indijos ir tapo Irano nacionaliniu gėrimu. Jie kaip ir britai, iraniečiai pagal išgeriamos arbatos kiekį yra pirmaujantys pasaulyje. Šiaurinė Irano dalis yra skirta būtent arbatos gaminimui. Įdomus faktas yra tas, kad arbatos gėrimui pagal tradicijas yra naudojama lėkštutė.

Apie arbatą Japonijoje

Japonijoje itin populiari šalta arbata. Japonijos arbatos gėrimo ceremonijos tradicija gyvuoja nuo XVI amžiaus.

Apie arbatą Kinijoje

Kinijoje – arbata yra svarbi kinų kultūros dalis. Kinijoje yra daug arbatos namų, kur geriama yra mėgaujamasi pagal Kinų tradicijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *