5 dalykai apie paskolas, kuriuos privalu papasakoti savo vaikams

vartojimo paskolaNuo seno mūsų kultūroje buvo lyg ir nepriimtina kalbėti apie pinigus. Net nepadoru klausti kiek uždirba draugai ar nauja simpatija, ką jau kalbėti gimines. Todėl dažnai bandėme pabrėžti savo statusą daiktais, kuriais pamažu pradėjome tapatinti savo ir kaimynų vertę. Tai matydami vaikai išmoksta tik vartoti ir užsiprogramuoja finansiniams sunkumams ateityje. Kad to neatsitiktų augant Jūsų vaikams būtinai su jais aptarkite penkias temas apie pinigus, finansus ir paskolas.

Kalbėti apie pinigus – nėra gėdinga

Pirmoji pamoka, kurią turėtumėte perduoti savo dar į pradinę mokyklą einančioms atžaloms, kad kalbėti apie pinigus nėra blogai. Greičiausiai ir jiems vartojimo paskola kažkuriuo gyvenimo periodu svarbus sprendimas. Prieš jį priimdami jie turėtų nukeliauti į bent kelias kredito bendroves ir bankus, palyginti pasiūlymus, nebijoti klausti, ieškoti mažiausios palūkanos kreditui.

Planuoti biudžetą

Ne ką mažiau svarbu išmokyti vaikus ar bent jau pasikalbėti apie biudžeto planavimą. Taip jiems bus lengva įprasti valdyti pinigų srautus, įvertinti savo skolinimosi galimybes ir užaugus. Juk po kelių dešimčių metų juos domins vartojimo paskola swedbank, seb vartojimo paskola ar vartojimo paskola dnb bankų, bei visos eilės kredito bendrovių. Nemokėdami planuoti savo biudžeto bus sudėtinga įvertinti savo galimybes pasiskolinti ateityje.

Motyvuoti taupyti

Gyvename vartotojų pasaulyje. Nereikia slėpti, kad ir patys mieliau rinktumėmės vartojimą, nei juodos dienos laukimą. Tačiau bent trijų mėnesių pajamų rezervą turėti sukaupus yra būtina. Ištikus bėdai nevisuomet galės padėti vartojimo paskola akcija. Todėl išmokykite vaikus pasitikėti savo jėgomis ir gyventi racionaliai taupant.

Mokėti naudotis skaičiuoklėmis

Vartojamoji paskolos skaičiuoklė leidžia įvertinti kokio dydžio paskolą galite gauti ir kokiomis mėnesinėmis įmokomis ją reiks grąžinti. Nors Lietuvos bankas ir visa galybė įstatymų reglamentuoja kreditavimo sistemą, tačiau kiekviena bendrovė turi ir savų taisyklių. Tarkim, dnb paskolos skaičiuoklė skiriasi nuo kitų bankų, kredito bendrovių, greitųjų kreditų.

Rodyti kaupimo pavyzdį

Vartojimo paskola gali padėti sunkią minutę, bet jeigu vartojimo paskola internetu tampa šeimos įpročiu, vaikams Jūsų išsakytos pamokos apie taupymą nepadarys reikiamo įspūdžio. Tad nieko nėra svarbiau nei Jūsų tinkamas pavyzdys. Matydami kad vartojimo paskola nėra pirmas ir vienintelis sprendimas jų ir pačių gyvenime vartojimo paskola nebus dažnas reiškinys.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *