Kaip populiarėjo kombinezonai moterims

kombinezonai moterimsPačiais pirmaisiais kombinezonais galima vadinti juokdarių ir fokusininkų apdarus. Šie veikėjai viduramžiais buvo ypač populiarūs karalių rūmuose, o tokia jų apranga buvo patogi, nes nevaržė judesių, atliekant įvairius triukus ir sudėtingus veiksmus. Tačiau tai buvo tik vyrų privilegija.

Naujaisiais amžiais kaip profesinė apranga kombinezonai buvo pradėti naudoti Pirmojo pasaulinio karo metais. Jais vilkėjo JAV lėktuvų pilotai ir parašiutininkai. Dar kelis dešimtmečius kombinezonai buvo naudojami tik kaip darbo drabužis. Tad moterys su tokiu rūbu taip pat galėjo tik dirbti.

Tiesa, labai greitai kombinezonai buvo pritaikyti mažylių aprangoje. Kombinezonai be rankovių leido jiems laisvai judėti ir žaisti, nekaustydami jų judesių, tad labai greitai išpopuliarėjo prekyboje ir iki šių dienų naudojami auginant mažylius. Prancūzijoje kombinezonais daugiausia rengdavo berniukus, bet maždaug 50-aisiais metais šis rūbas smarkiai išpopuliarėjo tiek tarp mergaičių, tiek ir tarp jų mamų, kurios nusprendė, kad tai – tiesiog ideali apranga leisti laiką užmiestyje ar paplūdimyje.

Tad mada po truputėlį laisvėjo, dizaineriai kūrė naujus modelius ir kombinezonai pradėjo skintis kelią į populiarumą. Viskas pasikeitė 70-aisiais – tai buvo kombinezonų populiarumo viršūnė. Tiesa, tada juos vilkėjo tiek vyrai, tiek moterys. Net ir dabar kombinezonas – neatskiriamas disko epochos atributas.

O tokiu šiuolaikiniu rūbu moterims, kokį mes jį žinome ir dabar, kombinezonas tapo 80-ųjų viduryje daugiausia amerikiečių dizainerės Donna Karan ir prancūzų dizainerio Azzedine Alaia dėka, kurie šį drabužį dažnai naudojo savo kolekcijose. Nuo 2006 metų kombinezonai moterims praktiškai vėl neišeina iš mados, ir nuolat matomi įvairiuose madų šou – be kombinezono sunku įsivaizduoti šiuolaikinių rūbų ženklų kolekcijas. Pagrindiniai šio rūbo propaguotajai – tai Marc Jacobs, Max Azria, Stella McCartney, Stefano Pilati ir daugybė kitų dizainerių.

Mūsų dienomis kombinezonai moterims siuvami iš įvairiausių audinių ir įvairiausių modelių – džinsiniai ir atlasiniai, vientisi ir kelių dalių, susegamomis kelnėmis, su ilgomis rankovėmis ir be rankovių ar su viršutine dalimi per vieną petį, su plotį reguliuojančiais dirželiais arba tiesiog prie figūros prigludę skafandrai, ilgi ir trumpi (vasarinis variantas – kombinezonai su šortais).

Kombinezonai gali būti skirti vilkėti dieną (klasikinio silueto, žemės spalvų) arba vakare (dekoruoti blizgučiais, karoliukais, pasiūti iš atlaso ar blizgančio šilko). Tarp jaunų merginų ypač populiarūs šilti naminiai kombinezonai, jie skirti šaltiems žiemos vakarams, yra žaismingi ir jaukūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *