Kas bendro tarp buhalterio ir aitvaro?

Buhalterinės apskaitos paslaugosBuhalterinės apskaitos paslaugos susideda iš įvairių dalių. Viena jų – darbo užmokesčio skaičiavimas. Tokie terminai kaip „minimalus atlyginimas“ ar „vidutinė alga“ visiems puikiai žinomi. Tačiau kas lieka „už kadro“?

„Už kadro“ lieka darbo užmokesčio apskaita ir darbo užmokesčio administravimas. Į pirmąją kategoriją patenka šie punktai:

  • įdarbinimo procedūros;
  • administracinės užduotys;
  • atleidimo iš darbo procedūros;
  • darbo laiko apskaita;
  • laikinasis įdarbinimas.

Kas sudaro administravimą? Tai dar keturi punktai. Štai kokie:

  • darbo užmokesčio politika;
  • darbo užmokesčiui taikomų ir kitų susijusių mokesčių apskaičiavimas;
  • darbdavio teikiamų privilegijų apskaita;
  • komandiruočių apskaita.

Sutikite, buhalteriams tenkančios užduotys gana solidžios. Dėmesį reikėtų atkreipti į tai, kad buhalterinės apskaitos paslaugos – ne vien darbo užmokesčio klausimai. Bet vien čia išskiriami net devyni punktai. Todėl darytina prielaida apie nemažą žinių bagažą. Profesionalūs buhalteriai kantriai kraunasi tą bagažą ir teikia kokybiškas paslaugas. Profesionalumas = kokybė.

Kaip įgauti patirties? Šiuo požiūriu ypač turi ką papasakoti įmonės, teikiančios paslaugas ne vienam klientui. Jos pasamdomos, kad sutvarkytų reikiamus buhalterijos uždavinius. T. y. ne nuolatiniam darbui nuo 8 iki 17 val., o konkrečių užduočių atlikimui keletą valandų per tam tikrą laikotarpį. Tokiu būdu buhalterinės apskaitos paslaugos teikiamos nevienodo profilio kompanijoms, o tai ir įdomu, ir tam tikras iššūkis.

Kai kurios įmonės netgi labai skirtingos. Pavyzdžiui, viena nedidelė, joje yra trys darbuotojai. Kita apibūdinama kaip milžiniška, joje darbuotojų skaičius keturženklis, penkiaženklis ar net šešiaženklis. Kitas kriterijus – laikas. Viena įmonė veikia savaitę, o kita mini šimto metų jubiliejų. Viena įmonė užsiima prekyba, o kita teikia paslaugas. Kaip matote, verslo pasaulis įvairus.

Natūralu, kad ir buhalterinės apskaitos paslaugų reikia nevienodų. Sudėtingumo lygis taip pat nevienodas. Tačiau laikui bėgant buhalteriai priima vis efektyvesnius sprendimus, vis labiau ištobulina savo veiklos procesus ir vis geriau suderina visus niuansus.

Norint tapti geru specialistu reikalingas ir teorinis pamatas, ir starto linija. Todėl žmonės atkreipia dėmesį į buhalterių kursus. Jie organizuojami ne viename mieste ir tampa galimybe tobulėti, kelti kvalifikaciją, pradėti buhalterio kelią.

Kas yra minėtoji starto linija? Ji suvokiama individualiai. Vieniems tai pradėjimas lankyti kursus, o kitiems – įsidarbinimas. Visuomet smagu, kai nuo tos linijos pajudama be trikdžių.

Buhalterinės apskaitos paslaugos – reali vertė kiekvienai įmonei. Vertė tiek laiko požiūriu, tiek skaičiuojant pinigus. Juk tada, kai darbas atsiduria savo srities specialisto rankose, rezultatas džiugina. Tad kiti darbuotojai gali susikoncentruoti, nesinervinti, kad užkrauta užduotis skaičiuoti kažką nesuprantamo. Taip įmonėje taupomas laikas, nes kiekvienas daro tai, ką sugeba geriausiai.

Be buhalterio nesunku suklysti, permokėti mokesčių ir t. t. Todėl šios srities specialistas – tarsi turtus nešantis aitvaras. Turbūt atkreipėte dėmesį į straipsnio pavadinimą. Pats laikas atskleisti, kad ten minimas ne tas aitvaras, kuris vėjo genamas plasnoja. Aitvaras – mitinė būtybė, nešanti turtus ir gerovė. O tai labai susiję su buhalterio indėliu į jūsų įmonę. Esminis skirtumas – buhalteris ne mitinis, o realus. Tad ir jo kuriama vertė reali.

Kai įmonės reikalai sklandūs, tai ir darbuotojai gali tikėtis tokių puikių naujienų kaip atlyginimų didinimas. Čia vėl rankoves raitojasi skaičiavimą ir teisę įvaldę asmenys. Ir imasi pradžioje pateiktų punktų, aktualių kalbant apie atlyginimus.

Štai tokie tie aitvarai… oi, buhalteriai. Jūsų įmonės gerovė priklauso ne tik nuo prekių ar paslaugų kokybės, bet ir nuo tvarkingos apskaitos. Todėl siūloma darbo vieta arba sudaroma sutartis su laisvai samdomais buhalteriais. Ir kompanijos kelias tampa lygesnis, ateities prognozės optimistiškesnės, vietoj netvarkos – tvarka. O tvarka – lengvesnis planavimas, tikslingesnis reikiamų procesų vyksmas. Skambu? Bet juk tai realybė, tereikia, kad jėgas suvienytų talentingi savo sričių specialistai.

Ir tada įmonę prisimena sėkmė. Tarsi aplankius aitvarams.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *